Ar įsigydami statybines ar apdailos medžiagas atkreipiate dėmesį, kas parašyta etiketėje? Ar tai turi įtakos pasirinkimui?
Susimąstykime, kenksmingos medžiagos pirmiausiai patenka į kvėpavimo takus, vėliau sukelia rimtus susirgimus…

Lakieji organiniai junginiai (LOJ) išsiskiria dujų pavidalu iš įvairių medžiagų bei paviršių darydami didelę žalą aplinkai bei žmogaus sveikatai. LOJ yra randami daugelyje produktų, tokių kaip gruntai, dažai, klijai, glaistai ir kt. Pagal ES direktyvą yra nustatytas maksimalus leistinas LOJ kiekis, tačiau pasitaiko produktų, kurie nėra pažymėti kaip kenksmingi. Atkreipkite dėmesį į nurodytą LOJ kiekį (g/l) aprašyme. Verta atsiminti ir tai, kad kuo daugiau medžiagoje lakiųjų organinių junginių, tuo stipresnis yra jos skleidžiamas kvapas.

Kaip apsisaugoti?

Be abejo, skaityti etiketes. Atsisakykite produktų, kurie yra pažymėti įspėjamaisiais ženklais „pavojinga“, „toksiška„“.
Ieškokite ekoženklų ant pakuotės. Tokiais ženklais pažymėti produktai visiškai neturi LOJ arba jų kiekis yra labai minimalus, sudėtyje nėra sunkiųjų metalų.
Produktai, kuriuose nėra LOJ (angl. VOC) dar gali būti pažymėti „no/low VOC“, arba „VOC free“.

Rinkitės kuo natūralesnes medžiagas, dažus ir gruntus, pagamintus iš pieno proteino (kazeino) bei natūralių pigmentų, natūralios medienos baldus, grindų bei sienų dangas. Domėkitės savo pasirinktų medžiagų kokybe bei sudėtimi.

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę