Statybos arba renovacijos metu iškyla daug klausimų, vienas iš jų – kokį fasado tipą rinktis: vėdinamą ar tinkuojamą? Kad atsakyti į šį klausimą būtų lengviau, rekomenduojame įsigilinti į šių tipų skirtumus ir pagrindines savybes.

Vėdinamas fasadas

Ypatingai svarbu, kad fasadas „kvėpuotų“: vėdinimas prailgina fasado ilgaamžiškumą ir pagerina gyvenamąją aplinką Jums. Vėdinamas fasadas – tai fasado apšiltinimo ir apdailos sistema, montuojama išorėje ant pastato sienos. Sistemoje yra naudojamos priešvėjinės plokštės ir paliekamas vėdinimo oro tarpas, per kurį yra pašalinama perteklinė drėgmė.

Šis fasado tipas pasižymi itin geromis šilumos izoliacijos savybėmis: žiemą šilumą sulaiko pastato viduje, o vasarą vėsina vidines namo konstrukcijas. Tai užtikrina ne tik malonesnį klimatą namuose, bet ir sumažina pastato konstrukcijų deformavimąsi, o kartu – prailgina fasado eksploatavimo laiką.

Be kita ko, priešvėjinės plokštės ir oro tarpas ženkliai pagerina garso izoliacines savybes ir saugo namus nuo triukšmo. Tai aktualu visiems pastatams, bet ypač dažnai dėl šios priežasties vėdinamą fasadą renkamasi daugiabučiuose namuose arba arti gatvės esančiuose statiniuose.

Geros garso ir šilumos izoliacinės savybės, perteklinės drėgmės pašalinimas, kondensato nebuvimas labai naudingas namuose gyvenantiems žmonėms. Šios savybės kuria sveikesnį mikroklimatą namuose, padeda išvengti pelėsio namuose, kas yra ypač naudinga sergantiems kvėpavimo takų ligomis bei alergijų kamuojamiems gyventojams. Taip pat namas su tokiu fasadu pasižymi energetiniu efektyvumu, sumažėja kaštai už šildymą.

Ilgaamžiam ir sveikam Jums vėdinamam fasadui rekomenduojame priešvėjines medžio plaušo plokštes STEICO universal ir STEICO universal dry. Jos tinka ne tik sienoms, bet ir stogo konstrukcijoms, gali būti net keturias savaites naudojamos kaip laikinas apsauginis sluoksnis. Jas lengva montuoti, nes yra jungiamos įlaidiniais profiliais (įlaidas-griovelis), yra skirtingų storių, atspari gniuždymui, spaudimui ir smūgiams. Be kita ko, yra ekologiška ir draugiška Jums bei aplinkai, gali būti perdirbama ir turi FSC (Forest Stewardship Council) sertifikatą.

Tinkuojamas fasadas

Klaidingai manoma, kad tinkuojamas fasadas „nekvėpuoja“: jis „nekvėpuoja“, jei pasirenkamos netinkamos plokštės ir izoliacinės medžiagos, pavyzdžiui, polistirolas. Tačiau, jei medžiagos yra kokybiškos, pasižymi geromis difuzinėmis ir izoliacinėmis savybėmis ir fasadas yra tinkuojamas silikoniniu arba silikatiniu tinku, šio tipo fasadas taip pat „kvėpuoja“.

Pagrindinės priežastys, kodėl pasirenkamas tinkuojamas fasadas – tai plačios dizaino galimybės: galima rinktis spalvą iš plačios paletės, taip pat yra skirtingos tinko rūšys, tarp jų ir dekoratyvinis tinkas, ir greitas bei nesudėtingas įrengimas. Tokios priežastys nulemia pasirinkimą, nes kitomis, pavyzdžiui, gera garso ir šilumos izoliacija, šis fasado tipas nenusileidžia vėdinamam fasadui.

Kad pasiektumėte aukščiausių ekologiškumo ir ekonomiškumo bei fasado ilgaamžiškumo savybių, rekomenduojame rinktis kokybišką tinką ir tinkuojamų fasadų medžio plaušų plokštes STEICO protect ir STEICO protect dry. Jos skirtos naudoti tiesioginiam tinkavimui bei klinkerio plytelių klijavimui, pasižymi puikiomis šilumos ir garso izoliacinėmis savybėmis, yra atsparios gniuždymui. Be kita ko, pasižymi aukštu atsparumu ugniai ir yra lengvai bei greitai montuojamos, yra su išdroža ir įlaja, kas užtikrina sandarumą. Šios plokštės, kaip ir priešvėjinės plokštės STEICO universal ir STEICO universal dry, yra ekologiškos ir draugiškos Jums bei aplinkai, gali būti perdirbamos ir turi FSC (Forest Stewardship Council) sertifikatą.

Fasado tipo pasirinkimas priklauso nuo norimo rezultato, tačiau rezultatas labiausiai priklauso ne nuo tipo, o nuo naudojamų medžiagų. Todėl labai svarbu pasirinkti aukščiausios kokybės izoliacines medžiagas bei plokštes kiekvienam fasado tipui.

    0
    Jūsų krepšelis
    Krepšelis tuščiasGrįžti į parduotuvę