Jeigu jums moliu dengtos sienos asocijuojasi su senove, laikas nuomonę pakeisti. Molis – nuo senų laikų naudota sienų ir lubų dengimo medžiaga, vertinta dėl savo savybių, šiandien vėl sulaukianti vis daugiau dėmesio ir populiarumo.
Molio dažai – tai natūralūs vidaus sienų bei lubų dažai, neturintys sudėtyje jokių kenksmingų medžiagų ar tirpiklių. Pagrindinė sudedamoji šių dažų dalis yra natūrali gamtinė medžiaga – molis, kuris perdirbamas į miltelinį pavidalą ir sumaišomas su smulkiu smėliu bei natūraliais pigmentais. Sumaišius šį mišinį su vandeniu gaunama skysta masė – molio dažai. UKU molio dažai yra struktūriniai, todėl nesukuria visiškai lygaus paviršiaus. Dar grubesnei sienų ar lubų tekstūrai išgauti naudojamas molio tinkas.
Molio dažai, pirmiausia, išsiskiria savo estetika, jie nekeičia savo savybių bei spalvos, yra ilgaamžiai. Dėl šių priežasčių molio dažai yra patrauklūs įrenginėjant ne tik gyvenamąsias patalpas, bet ir restoranus, parduotuves, meno galerijas.
Tačiau svarbiausi molio dažų pranašumai prieš įprastus vidaus sienų ir lubų dažus – ekologiškumas bei oro kokybės reguliavimas. Molio dažai yra 100 proc. natūralios sudėties, „kvėpuojanti“ ir patalpų drėgmės balansą reguliuojanti danga. Molio dažų paviršiuje nesusidaro statinės įkrovos, todėl ant paviršiaus nesikaupia dulkės. Dėl savybės reguliuoti drėgmės balansą patalpose nesikaupia perteklinė drėgmė ir nesusidaro sąlygos atsirasti pelėsiui.
Molio dažai yra universalūs ir gali būti naudojami įvairių paviršių apdailai. Jais galima dengti įvairaus tinko, mūro bei gipso sienų ir lubų paviršius.
Su molio dažais galima eksperimentuoti ir išgauti ne tik tolygų paviršių, bet ir įvairiausias tekstūras ir raštus. Namai tampa ne tik originalūs, jaukūs, šilti, bet ir sveiki.
UKU molio dažai išsiskiria spalvų gausa. Taip pat galima spalvotus dažus maišyti su balta ir didinant arba mažinant baltos spalvos dažų kiekį, išgauti jums reikalingą atspalvį.